Kavalír King Charles Španěl

Tento malý španěl je především psem společenským, ale díky svým schopnostem a vlastnostem se hodí téměř pro každého. Kavalír king Charles španěl má velmi poddajnou, tvárnou a přátelskou povahu, je přítulný, milý a oddaný. Velmi přilne ke svému pánovi a rodině, je trpělivý a shovívavý k dětem. S jeho výchovou nebývají žádné problémy. Jeho zvyk žít ve smečce mu dnes vyplňuje rodina, se kterou je rád v úzkém kontaktu. Jako výborný sportovec zvládne i dlouhé výlety a agility. Je to přátelský pes bez sklonu k agresivitě.

 

Popis

Kavalír king Charles španěl má mezi ušima téměř plochou lebku. Velké, kulaté, tmavé oči nejsou příliš vystouplé, čenich je relativně dlouhý a směrem ke špičce se zužuje. Horní pysk lehce přesahuje přes spodní. Silné čelisti mají pravidelný a kompletní chrup, skus je nůžkový. Uši jsou vysoko nasazené, dlouhé se spoustou zvlněné srsti. Má dlouhý, lehce klenutý krk, plynně přecházející v krátký trup a rovný hřbet. Ocas je nesen mírně nahoru. Výška se pohybuje okolo 35 cm a váha je přibližně 5 - 8 kg. Srst je dlouhá, hedvábná a bez kadeří, lehké zvlnění je přípustné. Nápadné je bohaté osrstění uší, hrudi, končetin, ocasu a tlapek.

 

               Cavalier King Charles Spaneil

Der Cavalier King Charles Spaniel ist ein munterer, fröhlicher und anpassungsfähiger Hund und zudem sehr folgsam. Er will vor allem eines: Seinem Besitzer gefallen. Deswegen ist er auch für Erst-Hundebesitzer nicht schwer zu erziehen. Der Cavalier King Charles Spaniel liebt Menschen, kommt gut mit Kindern aus und kann ebenso für ältere Menschen ein idealer Wegbegleiter sein. Auch mit anderen Hunden und Haustieren verträgt er sich im Allgemeinen gut. Er schätzt lange Spaziergänge. Die meisten Cavalier King Charles Spaniels mögen kleine sportliche Aufgaben, wie zum Beispiel Apportieren oder auch ihrer Körpergröße angepasstes Agiliti.

Beschreibung     

Der Cavalier-King-Charles-Spaniel gehört mit einem Körpergewicht von 5,5 - ca. 8,5 kg zu den Zwergspanieln.

ALLGEMEINES ERSCHEINUNGSBILD:
Aktiv, anmutig und ausgewogen, mit sanftem Ausdruck.

HAAR:
Lang, seidig, ohne Locken. Leichte Wellung gestattet. Üppige Befederung. Darf absolut nicht getrimmt werden.