Jak jsme k sobě přišli

Cavalir King Charles Španěl...Tak to jsme my! Půvabná rasa, kterou si každý rád zamiluje a pořídí, ač měl představu úplně jinou :) a tak to bylo i u nás.

Více jak půl roku vybírání té správné rasy, od francouzského buldočka po německého špitze. Rasa, která splní všechna má očekávání, zahrne mě láskou a bude mým prvním i posledním, to byl můj cíl a mé přání.  Dlouhé ponocování, přemýšlení, otazníků a fotek.. Tak takhle jsme to prožili.

Již od malička byl můj sen, pořídit si svého vlastního mazlíčka, bohužel né každému dítěti je to dopřáno, tak jsem si musela ve svých 23 letech tento sen splnit sama.

A tak po dlouhém vyčerpávajícím hledání přišel ON... Isidor Kareli pod Radyní

Asi nikdy nezapomenu na ten pocit, který jsem dostala, když jsem viděla fotky Izziho...tehdy jsem hned věděla, že to je můj pes. Vlastně jsme chtěli s přítelem výběr pejska rozhodnout spolu, ale tohle byla prostě hotová věc! Toho chci!!!

A tak jsme sedli o týden později na vlak z Mnichova do Plzně a tohle okouzlující štěnátko vyzvedli.

 

Rok uběhl a hlavou se nám prohnala myšlenka, že bychom mohli Izzimu pořídit kamaráda. Byl to velký spor myšlenek o tom, kolik starostí nám přibyde a jak to vše budeme zvládat ,a proto tato myšlenka zase hlavu opustila. Asi měsíc na to, mi píše jedna paní chovatelka, zda neznám někoho, kdo by měl zájem o krásného ruby kluka...no co, myšlenka pořídit si druhého pejska byla zase tady!

Ptala jsem se kamarádky, co na něj říká a její odpověď byla v chovatelské stanici Gold Wiktoris mají také jednoho. Rozhodnutí bylo velmi těžké, ale ten malý mrňous nás opět očaroval.

A už jsem opět sedla na vlak a putovala do Rousínova u Brna za Bastienem Gold Wiktoris, známý jako Balů.

Jak říká můj přítel...jak slyší jméno Bastien, vzpomene si na Bastiena Schweinsteigera, hráče z FC-Bayern a řekl, že prostě takhle se jmenovat nebude. A jelikož Bastienův tatínek je chlupatý jak medvídek a my očekávali to samé u něj, Balů byla jasná volba.

 

Tak to jsme my! jóóó a mimochodem já se jmenuji Martina :)

 

 

Wie wir uns gefunden haben

 

Cavalier King Charles Spaniel - das sind meine Hunde!

Ich wollte schon immer einen Hund haben, aber leider war meine Mutter dagegen. Deshalb konnte ich mir den Traum von einem eigenen Hund erst erfüllen, nachdem ich erwachsen und zuhause ausgezogen war.

 

Ich habe das ganze Internet abgesucht und trotzdem hat es ein halbes Jahr gedauert, bis ich IHN gefunden habe - Isidor Kareli pod Radyni, mein Traumhund! Ich habe mich auf den ersten Blick in ihn verliebt!

 

Ein Jahr später ist uns kurzfristig der Gedanke gekommen, für Izzi einen Freund zu besorgen, aber die Bedenken, daß es nicht funktionieren könne, überwogen und wir verwarfen die Idee.

Doch eines Tages fragte mich eine Züchterin, ob ich nicht jemanden kenne, der an einem Ruby-Rüden interessiert sein könnte. Ziemlich zur gleichen Zeit schwärmte mir eine Freundin von einem tollen Ruby-Rüden im Zwinger "Gold Wiktoris" vor und ehe ich mich versah, waren alle Bedenken vergessen und ich saß im Zug zu der Züchterin, um mir den Rüden anzusehen.

 

Bastien Gold Wiktoris - war echt goldig und eroberte mein Herz im Sturm!

Nun, seitdem habe ich zwei Cavaliere!